A karriertanácsadás segítségével feltárhatod belső erősségeidet, érdeklődésedet és értékeidet, hogy megtaláld és sikeresen megvalósíthasd saját szakmai útadat. Ez a folyamat támogatást nyújt a karrierváltás, álláskeresés, pályamódosítás és pályaválasztás minden lépésében, segítve téged abban, hogy tisztán lásd a lehetőségeidet és bátran haladj a változás felé.
TANÁCSADÁS
Karriertanácsadás
Egyéni karriertanácsadás
A pályaválasztás nem egy egyszeri döntés, hanem egész életünkön átível. Pályadöntéseket hozunk, amikor szakirányt választunk egy képzésen, új munkahelyet keresünk, pályát kezdünk, vállalkozóvá válunk karrierváltásra készülünk, vagy egy-egy hosszabb szünetet követően tervezünk visszatérni a munkaerőpiacra.
Ezekhez a döntésekhez nyújthat iránytűt a karriertanácsadás folyamata, melynek során a szakmai önismereti tényezőkre helyezem a hangsúlyt. Pszichológusként a karrier lélektana a szívügyem, elkötelezetten hiszek abban, hogy jó karrierdöntés, és önazonos szakmai élet nem létezik önismeret nélkül.
A karriertanácsadás személyre szabottan a te szakmai fejlődésedről szól, fókuszában a benned rejlő lehetőségek feltárása áll, hogy el tudj indulni egy olyan munka felé, amiben igazán önmagad lehetsz. Szakmai döntéseidhez fontos tisztán látni az erősségeidet, érdeklődésedet, értékeidet, motivációidat, ezek azonosításához a pszichológia módszertanában használt teszteket is alkalmazok.
A tanácsadásban fontos szerepet kap a tervezés, a célok, és az azokhoz vezető lépések megfogalmazása. A célokon túl a gyakorlati megvalósításhoz is kaphatsz segítséget: az önéletrajzelkészítéséhez, és a hatékony álláskeresési stratégiákhoz.
A karriertanácsadás kiemelt témái
Mi történik a karriertanácsadáson az első alkalommal?
Az első alkalom egy ismerkedő beszélgetés, amelynek során az aktuális élethelyzetet, és a jelenben tapasztalt karrier elakadást, és dilemmákat járjuk körül. Ennek a beszélgetésnek a végére körvonalazódik a tanácsadási cél, amit egy úgynevezett szóbeli szerződésben rögzítünk. Ez magában foglalja a közös munka célján túl a módszert, az eszközöket, a folyamat lépéseit, és hosszát is.
- A karriertanácsadási alkalmak 45-60 percesek, és általában heti rendszerességűek. A karriertanácsadás egy viszonylag rövid, gyakorlatorientált módszer, maga a folyamat a legtöbb esetben összesen 3-5 alkalomból áll.
- A karriertanácsadás óradíja: 25.000 Ft/alkalom
Célok
A tanácsadási folyamat végére tudni fogod, mi legyen a következő lépés. Magabiztosabb, tudatosabb leszel a karrier területén, szakmai önismereted, és önálló döntéshozó képességed is erősödik, amelyek későbbi szakmai kérdésekben is segítségedre lesznek.
Van olyan kérdésed, amire itt még nem találtál választ?
Olvasd el a Gyakran Ismételt Kérdésedet, vagy írj nekem itt: tanacsadás@szaborenata.hu
Tudnivalók
Kapcsolatfelvétel
A kapcsolatfelvétel történhet e-mailben, telefonon, vagy az online időpontfoglaló rendszeren keresztül. A foglalást követően az időpont jóváhagyásáról üzenet érkezik a megadott e-mail címre. Amennyiben ez nem érkezik meg, kérlek, vedd fel velem a kapcsolatot!
Árak és fizetési módok
Az első tanácsadási alkalommal az óradíjat a helyszínen készpénzben lehet fizetni, ezt követően egyéni megbeszélés alapján készpénzes, vagy átutalásos fizetés is lehetséges.
Online tanácsadás esetén az első alkalom előtt díjbekérő alapján történik a fizetés, a számlát átutalással lehet kiegyenlíteni.
Alkalom lemondása
Az előre megbeszélt tanácsadási alkalom díjmentes lemondására 24 órával az előre megbeszélt tanácsadási időpont előtt van lehetőség.
A 24 órán belüli lemondás megtartott alkalomnak minősül, ennek megfelelően fizetési kötelezettséggel jár.
Gyakran ismételt kérdések
Egy ismerősömet vagy családtagomat szeretném tanácsadásra küldeni. Mi a teendőm?
Különösen nehéz érzés, ha azt tapasztaljuk, hogy egy szerettünk nem tud megbirkózni nehézségeivel. A tanácsadási folyamatnak viszont elengedhetetlen része, hogy a kliens önként vegyen részt a tanácsadási alkalmakon, a változás nem valósítható meg a kliens saját motivációi nélkül. Szakemberként csak abban az esetben tudok időpontot adni, ha maga az érintett keres fel, ő maga szeretne részt venni az alkalmakon. Tanácsadásra vonatkozó ajándékkártyát nem áll módomban kiállítani.
Nem tudom eldönteni, hogy pszichológiai tanácsadásra, vagy karriertanácsadásra lenne szükségem. Mit tehetek?
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor nehéz elválasztani szakmai szerepeinket életünk más területeitől, vagy egy-egy új helyzetben kell újradefiniálni a munka szerepét az életünkben. A tanácsadási folyamat minden esetben egy ismerkedő beszélgetéssel indul, ahol közösen döntünk arról, milyen céllal dolgozzunk együtt, és ehhez a célhoz igazítjuk a módszert, a folyamat során használt eszközöket.
Mi a különbség a pszichoterápia és a tanácsadás között?
A pszichoterápia gyógyító folyamat, célja a pszichés zavarokkal, pszichiátriai diagnózissal rendelkező személyek tüneteinek enyhítése, megszüntetése. Ezzel szemben a pszichológiai tanácsadás célja az egészséges személyek problémamegoldó képességének, önismeretének támogatása. A folyamat időtartamában, a szakember végzettségében és alkalmazott módszereiben is különbözik e két szakterület.
A tanácsadás helyszíne
1126 Budapest, Apor Vilmos tér 13.
Szabó Renáta © 2024 | Adatvédelem | Impresszum | Jogi nyilatkozat | ÁSZF | Sütik |Made with ❤ by hannahdesign